Skip to content
MP_poziom_RGB
Totalizator Sportowy - Fundacja logo - poziom-HIRES_Obszar roboczy 1

SYTUACJA ZAWODOWA UCHODŹCÓW

Z UKRAINY W POLSCE

Raport Manpower i Fundacji Totalizatora Sportowego

Najnowszy raport „Sytuacja zawodowa uchodźców z Ukrainy w Polsce” przygotowany przez Manpower i Fundację Totalizatora Sportowego przedstawia sytuację zawodową ukraińskich uchodźców, którzy przyjechali do Polski w wyniku wybuchu wojny. 
Z analizy wynika między innymi, że znaczna część ankietowanych po przyjeździe do Polski wciąż nie podjęła pracy (61%). Osoby, które znalazły zatrudnienie (39%) w dużej mierze podjęły jakąkolwiek pracę, ale planują znaleźć dla siebie lepszą posadę (79%) lub pracują w innym zawodzie poniżej kompetencji (51%). 4 na 10 uchodźców (42%) planuje na dłużej osiąść w Polsce. 19% respondentów chce wrócić do Ukrainy, ale w dłuższej perspektywie, a 14% planuje powrót w ciągu 1-3 lat od zakończenia wojny.
Jakie aspekty są ważne dla uchodźców z Ukrainy podczas poszukiwania nowego pracodawcy? W jakim stopniu znają język polski? Jakie są dalsze plany zawodowe uchodźców z Ukrainy w Polsce?
 
O tym w najnowszym raporcie Manpower i Fundacji Totalizatora Sportowego „Sytuacja zawodowa uchodźców z Ukrainy w Polsce”.